Петриківський обласний геріатричний пансіонат

2024 рік
Сметана, жирність 20%, кефір, жирність 2,5%

ОБГРУНТУВАННЯ

Технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення в межах закупівлі Сметана, жирність 20%, кефір, жирність 2,5% за ДК 021:2015: 15550000-8 Молочні продукти різні.

 

Підстава для публікації обгрунтування: постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №631 і від 11.10.2016 №710».

Мета проведення закупівлі: забезпечення потреб Замовника у закупівлі сметани та кефіру для належної організації харчування в геріатричному пансіонаті у 2024 році.

Замовник: Петриківський обласний геріатричний пансіонат

Код ЄДРПОУ: 03562589

Вид процедури: запит ціни пропозиції (ЗЦП)

Ідентифікатор закупівлі: 

 Предмет закупівлі: Сметана, жирність 20%, кефір, жирність 2,5%.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Продукція повинна відповідати вимогам діючих стандартів та технічних умов. Повинна відповідати Державним санітарним нормам та правилам «Медичні вимоги до якості та безпечності харчових продуктів та продовольчої сировини», затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 грудня 2012 року № 1140;  вимогам ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT).Фасування  - п/е пакет.                                                                При прийомі товар повинен відповідати вазі.Не має містити ГМО, шкідливих і токсичних речовин, повинен відповідати відсотку жирності, показники якості повинні відповідати нормативним документам.Маркування кожної одиниці транспортного пакування повинно бути зазначене державною мовою та містити:назву продукту (власну назву – за наявності);вид продукції із зазначенням масової частки жиру;назву, повну адресу і номер телефону підприємства-виробника та місце виготовлення; товарний знак виробника (за наявності);масу нетто однієї пакувальної одиниці, кг;кількість пакувальних одиниць;кінцеву дату споживання «вжити до…» або дату виробництва та строк придатності;умови зберігання;країну виробника;позначення ДСТУ. Товар повинен постачатися транспортом постачальника  та за рахунок постачальника.Товар має супроводжуватися документами, що підтверджують якість, к-сть, вагу та ін.:- декларацією виробника або посвідченням про якість, сертифікатом відповідності,  висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи, тощо; - накладними.

Постачання продукції здійснюється безпосередньо в Петриківський обласний геріатричний пансіонат, з визначеною періодичністю (орієнтовно 2-3 р/тижд.) і в терміни згідно заявки, визначені за попереднім  замовленням  (телефонним зв’язком або електронною поштою).

Товар, що буде постачатись за договором, не повинен мати дефектів товарного вигляду, повинен бути упакований Учасником таким чином, щоб виключати псування або нищення його на період поставки, мати термін придатності на момент постачання не менше 90% від терміну, визначеного виробником для даного виду товару та за умови його збереження відповідно до встановлених норм і правил зберігання.

Якщо поставлений товар не буде відповідати своїм якісним характеристикам, постачальник повинен замінити товар своїми силами і за свій рахунок протягом одного дня.

 

Очікувана вартість предмета закупівлі: складає 329802,00 грн. з ПДВ і визначена відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 року №275) виходячи з моніторингу цін на ринку таких товарів. Під час визначення очікуваної вартості закупівлі Замовником проаналізовано інформацію про ціни даного товару, яку отримали: - аналізом прас-листів імовірних постачальників; - шляхом використання загальнодоступної інформації, яка міститься у відкритих джерелах (у т.ч. на сайтах компаній-виробників, великих торгівельних мереж м. Тернополя); - інформації з електронної системи закупівель “ProZorro” (закупівель з аналогічним предметом закупівлі);-враховуючи середні споживчі ціни на товари у 2023 році (жовтень, листопад), оприлюднені Державною службою статистики у 2023 році за посиланням https://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2018/ct/sctp/Arch_sctp_u.htm та виконання «Натуральних добових норм харчування в інтернат них установах для громадян похилого віку та інвалідів, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації сфери управління Мінсоцполітики», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. №324. 

Розрахунок проводиться на основі середньої річної кількості мешканців Петриківського обласного геріатричного пансіонату (180 чоловік), враховуючи добові норми харчування.

Щодо розміру бюджетного призначення: відповідно до статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. При визначенні очікуваної вартості закупівлі під час складання річного плану закупівель замовники можуть виходити з планових вартісних показників, які можуть розраховуватись, зокрема виходячи із потреби у відповідних товарах, роботах і послугах у минулих роках з урахуванням економічних факторів, які впливають на ціноутворення на ринках відповідних товарів, робіт і послуг тощо.

У Петриківському обласному геріатричному пансіонаті очікується затвердження кошторису на 2024 рік в якому, зокрема, передбачаються видатки на продукти харчування.

Повний текст