Петриківський обласний геріатричний пансіонат

2023 рік
Обгрунтування тех. та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення в межах закупівлі Яйця курячі, Перша категорія за ДК 021:2015: 03140000-4 — Продукція тваринництва та супутня продукція.

ОБГРУНТУВАННЯ

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі,
його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення
в межах закупівлі
Яйця курячі, категорія С1 за ДК 021:2015:03140000-4 — Продукція тваринництва та супутня продукція.

Підстава для публікації обгрунтування: постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №631 і від 11.10.2016 №710».

Мета проведення закупівлі: забезпечення потреб Замовника у закупівлі яєць курячих для належної організації харчування в геріатричному пансіонаті у 2023 році (дана закупівля здійснюється на період з 15 листопада по 31.12.2023 р.)

Замовник: Петриківський обласний геріатричний пансіонат

Код ЄДРПОУ: 03562589

Вид процедури: ЗЦП

 Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-11-07-013085-a

 Предмет закупівлі: Яйця курячі, категорія Перша (М) за ДК 021:2015: 03140000-4 — Продукція тваринництва та супутня продукція.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі:

Оцінка якості – згідно з ДСТУ 5028:2008.

Клас – столові.

Категорія – перша (М) (вага одного яйця 55-64,9 г., вага десятка не менше 540г.)

Зовнішній вигляд – шкаралупа чиста, непошкоджена, без видимих змін структури, без

слідів посліду чи крові. Білок яйця – чистий, щільний, світлий, прозорий.

Маркування – кожне яйце промарковане штампом, на якому вказано клас та категорію

яєць.

Пакування – яйця покладені в гофровані прокладки, які запаковані в транспортну тару

(картонні ящики, заклеєні липкою стрічкою). Обов’язкова наявність пакувального

ярлика (етикетки) на транспортній тарі. На етикетці має бути зазначена наступна

інформація:

- назва харчового продукту, назва та адреса підприємства-виробника, вага нетто, дата

виготовлення, термін придатності та умови зберігання, дані про харчову та

енергетичну цінність. Транспортне пакування повинне забезпечити цілісність і

збереження шкаралупи, якість, товарний вигляд яєць, їхню безпеку під час

транспортування.

Транспортування – в закритих транспортних засобах, з дотриманням чинних норм та правил, які забезпечують збереження продукції. Прийманню не підлягає товар:

• у пошкодженій упаковці;

• на який оформлені супроводжувальні документи з порушенням;

• без сертифіката (посвідчення) якості;

• строк придатності до споживання товару, що пропонується до постачання замовнику цих торгів становить менше 80% (від дати виробництва).

Очікувана вартість предмета закупівлі: складає 31755,00 грн. з ПДВ і визначена відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 року №275) виходячи з моніторингу цін на ринку таких товарів. Під час визначення очікуваної вартості закупівлі Замовником проаналізовано інформацію про ціни даного товару, яку отримали: - аналізом прас-листів імовірних постачальників; - шляхом використання загальнодоступної інформації, яка міститься у відкритих джерелах (у т.ч. на сайтах компаній-виробників, великих торгівельних мереж м. Тернополя); - інформації з електронної системи закупівель “ProZorro” (закупівель з аналогічним предметом закупівлі);-враховуючи середні споживчі ціни на товари у 2022 році (жовтень, листопад), оприлюднені Державною службою статистики у 2022 році за посиланням https://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2018/ct/sctp/Arch_sctp_u.htm та виконання «Натуральних добових норм харчування в інтернат них установах для громадян похилого віку та інвалідів, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації сфери управління Мінсоцполітики», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. №324. 

Розрахунок проводиться на основі середньої річної кількості мешканців Петриківського обласного геріатричного пансіонату (180 чоловік), враховуючи добові норми харчування. Необхідна кількість продукції на зазначений період становить: 5475 шт.

Щодо розміру бюджетного призначення: відповідно до статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. При визначенні очікуваної вартості закупівлі під час складання річного плану закупівель замовники можуть виходити з планових вартісних показників, які можуть розраховуватись, зокрема виходячи із потреби у відповідних товарах, роботах і послугах у минулих роках з урахуванням економічних факторів, які впливають на ціноутворення на ринках відповідних товарів, робіт і послуг тощо.

У Петриківському обласному геріатричному пансіонаті затверджено кошторис на 2023 рік в якому, зокрема, передбачаються видатки на продукти харчування.

Повний текст